Esilinastus : Esmaspäev 7. märts

DokumentaalL

Hubble´i kosmoseteleskoop IMAX 3D

Hubble IMAX 3D

Vanusepiirang: L
Kategooria: Dokumentaal
Kestus: 43 minutit

NB! Film linastub inglise keeles, ilma eesti-ja venekeelsete subtiitriteta.

„Hubble´i kosmoseteleskoop 3D“, mille jutustajaks on Leonardo DiCaprio, viib kinokülastajad vägevale reisile läbi kaugete galaktikate, et uurida meie taevase ümbruse suursugusust ja müstilisust. Kogeda saab põnevaid 3D-(kosmose) lende läbi universumi kaugeimate osade ja olla kaaslaseks avakosmosesse väljunud astronautidele mõnegi ettevõtmise juures, mis kuuluvad keerukaimate ja tähtsaimate hulka NASA ajaloos.

2009. aasta maikuus alustas kosmosesüstiku Atlantis meekond missiooni, mille käigus tuli teha ülitähtsaid parandus- ja uuendustöid Hubble’i kosmoseteleskoobile – maailma esimesele kosmoses baseeruvale observatooriumile, mis asub Maast 560 km kõrgusel. Pardal asetses IMAX 3D kaamera, mille operaatoriteks olid süstiku astronaudid. Seeläbi jäädvustati rabavalt viit järjestikust keerukat käiku avakosmosesse, kus tehti eelmainitud Hubble´i Kosmoseteleskoobi parandustöid. Samuti saadi lähivõtted jõupingutustest, et haarata orbiidil olev teleskoop süstiku mehaanilisse kätte 28 200 km/h kiiruse juures, ja ühest ootamatust probleemist, mis ähvardas kogu missiooni.

„Hubble´i teleskoop 3D“ ühendab endas hingematva IMAX-filmimaterjali piltidega, mis on tehtud teleskoobiga ligi 20 aasta jooksul, mil teleskoop on olnud meie aknaks kosmosesse. Tänapäevase arvutivisualiseerimise abil saavad Hubble’i üksikasjalikud andmed teaduslikult realistlike lendude seeriaks, mis ekraanil järjest avanevad. Seda saab võrrelda justkui toimuks giidiga ringkäik universumis, läbi aja ja ruumi. Auhindu võitnud IMAXi kosmosemeeskonna seitsmenda filmina pakub „Hubble´i kosmoseteleskoop 3D“ vaimustavat ja unikaalset vaadet Hubble’i kosmoseteleskoobi pärandisse ja meie suhtumist universumisse.

Taustinfo:
Dokumentaal-seiklusfilm „Hubble´i kosmoseteleskoop 3D“ on toodetud IMAXi ja Warner Bros Pictures poolt koostöös USA Riikliku Aeronautika- ja Kosmosevalitsusega (NASA).

Jutustajaks on viiekordne Oscarinominent Leonardo DiCaprio, seega toob „Hubble´i kosmoseteleskoop 3D“ taas kokku „Space Station 3D“ (Kosmosejaam) loojate meeskonna, mida juhib produtsent ja režissöör Toni Myers. Peaoperaator James Neihouse oli ühtlasi astronautidest meeskonna koolitajaks. Graeme Ferguson, IMAXi kaasasutaja ja teerajajast produtsent paljudele IMAXi kosmosefilmidele, on tegevprodutsent, ja Judy Carroll on filmi kaasprodutsent. Muusika on loonud Micky Erbe ja Maribeth Solomon.