Esilinastus : Neljapäev 9. november

BallettL

Londoni Kuninglik Ballett: Alice Imedemaal

The Royal Ballet: Alice’s Adventures in Wonderland

Vanusepiirang: L
Kategooria: Ballett
Kestus: 2 tundi 50 minutit

Järgne Alice´ile jäneseurgu selles Christopher Wheeldoni ülevoolavas balletis, mida on inspireerinud Lewis CArrolli armastatud raamat.

Ühel päikesepaistelisel pärastlõuna aiapeol näeb Alice üllatuseks, kuidas tema vanemate sõber Lewis Carroll muutub valgeks küülikuks. Kui tüdruk järgneb talle küülikuurgu, muutuvad asjaolud aina kummalisemaks ja kummalisemaks… Läbi Imedemaa reisides, kohtub Alice mitmete kummaliste olenditega. Koogivarguselt põgenev võluv Ärtu soldat niidab ta jalust. Segadus tekitab veel segadust. Äkki ärkab Alice alguses. Kas see oli ainult uni?

Christopher Wheeldoni “Alice Imedemaal” jõudis esmakordselt lavale 2011.a. ning eristus oma värvide, lavamaagia ja leidliku, kogenud koreograafiaga. Joby Talboti helilooming ühendab kaasaegsed helid kaasakiskuva meloodiatega, mis jäljendavad 19. sajandi balleti muusikat. Bob Crowley metsikut kujutlusvõimelist, silmatorkavat kujundus märkab kõikjal, alates nukkudest kuni projektsioonideni, mis muudab Imedemaa reaalsuseks.

Alice Imedemaal näeb erakordseid ja äratuntavaid tegelaskujusi, pinges olevast Ärtukuningannast, keda mängib Uinuva Kaunitari staar Rose Adage – kuni mängukaartide balleriinide armee, väänlev röövik ja step-tantsija Kübarsepp.

Lõbusast loost hoolimata, ei väldita Lewis Carrolli loo tumedaid külgi: siin on värvikate detailidega õudne köök, jube hajuv kass ja segane teepidu. Veetlev tulemus näitab Londoni Kuninglikku Balletti oma parimast küljest, tuues kokku maailmatasemel tantsu ja võluva pere meelelahutuse.

Koreograafia: CHRISTOPHER WHEELDON
Muusika: JOBY TALBOT