Esilinastus : Neljapäev 21. juuni

BallettL

Londoni Kuninglik Ballett: Luikede järv

The Royal Ballet: The Swan Lake

Vanusepiirang: L
Kategooria: Ballett
Kestus: 3 tundi 00 minutit

Londoni Kuninglik Ballett esitab Tšaikovski suurepärase klassikalise balleti uusavastuse, Liam Scarlett´i koreograafia ja John Macfarlane lavakujundusega.

“Luikede järvel” on juba alates 1934.a. eriline roll Londoni Kuningliku Balleti repertuaaris. Sel hooajal luuakse uus, täiendava koreograafiaga lavastus, mille toob teieni kohalik lavastaja Liam Scarlett. Kuigi ollakse truu Petipa-Ivanovi versioonile, toob Scarlett selle klassikalise balleti dramatiseeringule värskeid tuuli koostöös pikaajalise disaineri John Macfarlanega.

Prints Siegfried satub jahipidamise ajal luikede parve peale. Kui üks luikedest muutub ilusaks naiseks, on ta vaimustatud. Kuid Odette on nõiduse vangistuses, mis võimaldab tal olla inimese kujul ainult öösel.

“Luikede järv” oli Tšaikovski esimene ballett. Kuigi tänaseks on ta vaieldamatult klassikalistest balletidest kõige armastatuim ja imetlusväärseim, võib olla üllatav, et 1877.a. esietendusel oli vähe edu. Tänu Marius Petipa ja Lev Ivanovi 1895.a. lavastusele on “Luikede järvest” saanud mitte ainult osa balletiajaloost, vaid ka laiemast pop-kultuurist.

Selle edu on taganud mitte ainult võluv, sümfooniline Tšaikovski muusika, vaid ka Petipa koreograafia kontrastse kuningliku palee ja Ivanovi järveäärsetes stseenides.

Koreograafia: MARIUS PETIPA AND LEV IVANOV
Uusredaktsiooni koreograafia: LIAM SCARLETT ja FREDERICK ASHTON
Muusika: PJOTR TŠAIKOVSKI