Esilinastus : Neljapäev 10. mai

BallettL

Londoni Kuninglik Ballett: Manon

The Royal Ballet: Manon

Vanusepiirang: L
Kategooria: Ballett
Kestus: 2 tundi 35 minutit

Kenneth Macmillani lavastatud võimas lugu Manoni ja Des Griuxi traagilisest armastusest on kaasaegse balleti meistriteos, mida toetab Massenet´muusika.

Manoni vend Lescaut pakub naist kõrgeimale pakkujale, kuni naine kohtub Des Grieux’iga ja armub. Nad põgenevad Pariisi, kuid kui Monsieur G.M. pakub Manonile armukese luksuslikku elu, ei suuda ta vastu panna. Lescaut julgustusel üritab Des Grieux kaardipettust, et võita Monsieur G.M. vara. Nad jäävad vahele. Manon arreteeritakse kui prostituut ja saadetakse New Orleansi, Des Grieux järgneb talle. Manon sureb põgenemisel kurnatusse.

Kenneth MacMillani Manoni allikaks oli 18. sajandi prantsuse romaan, mille Massenet ja Puccini olid kohandanud juba ooperiks. Esietendus oli 7. märtsil 1974.a., peaosades Antoinette Sibley ja Anthony Dowell. Ballett võeti kiirelt Londoni Kuningliku Balleti põhirepertuaari ja temast sai teatraalse tantsu proovikivi.

MacMillan leidis värske sümpaatia kapriisse Manoni ja tema vaesusest pääsemise võitluse vastu. Seda peegeldab ka tema tavapärase koostööpartneri Nicholas Georgiadise kujundus, mis näitab rikkalikku hiilgust, mida saastab õnnetu vaesumine. MacMillani suurepärased massistseenid portretreerivad elavaid, keerulisi Pariisi ja New Orleansi ühiskonnakihte. Kuid Manoni ja Des Grieux´i kirglik pas de deux – tuletab meelde MacMillani varasema “Romeo ja Julia” lavastuse intensiivsust – juhib seda traagilist lugu ja muudavad Manoni üheks MacMillani kõige võimsamaks lavastuseks.

Koreograafia: KENNETH MACMILLAN
Muusika JULES MASSENET