Esilinastus : Neljapäev 5. aprill

BallettL

Londoni Kuninglik Ballett: Bernsteini 100. sünniaastapäev

The Royal Ballet: Bernstein Centenary

Vanusepiirang: L
Kategooria: Ballett
Kestus: 2 tundi 45 minutit

Londoni Kuninglik Ballett tähistab Leonard Bernsteini 100. sünniaastat Bernsteini programmiga, mille toovad meieni koreograafid Wayne Mcgregor, Liam scarlett ja Christopher Wheeldon.

Leonard Bernstein oli üks esimesi klassikalisi heliloojaid Ameerikas, kes saavutas nii publiku kui ka kriitikute tunnustuse. Oma allikate suhtes oli ta eklektiline – teda tõmbasid jazz ja modern-tants, juudi muusika traditsioonid ja Broadway muusikalid – paljud Bernsteini muusikad on tantsimiseks sobivad. Ta oli eriti seotud Jerome Robbinsiga, nende koostöö hõlmab nii Fancy Free´d ja West Side Story’d. Helilooja 100. sünniaastapäeva tähistamiseks on Londoni Kuninglik Ballett ühendanud oma koreograafid, et ülistada Bernsteini muusika dünaamilisust ja tantsitavust.

Programm sisaldab kaht maailma esietendust koreograafilt Wayne McGregorilt ja kunstiliselt juhilt Christopher Wheeltonilt, märkides nende tutvust Bernsteini muusikaga. Programmi keskmes on balletiartisti Liam Scarletti taasesitus “Ärevusajastus”, mis loodi 2014.a. Bernsteini Teisele Sümfooniale. Nii sümfoonia kui ka ballett on inspireeritud W.H. Audeni meisterlikust modernistlikust luuletusest, mis on kirjutatud reageeringuna Teisele Maailmasõjale järgnenud pettumuse ja ebakindlale õhkkonnale.

Koreograafia: WAYNE MCGREGOR, LIAM SCARLETT, CHRISTOPHER WHEELDON
Muusika: LEONARD BERNSTEIN