Esilinastus : Neljapäev 22. veebruar

OoperL

Londoni Kuninglik Ooper: Tosca

The Royal Opera: Tosca

Vanusepiirang: L
Kategooria: Ooper
Kestus: 3 tundi 00 minutit

Etendus on itaalia keeles ja ingliskeelsete subtiitritega.

Draama, kirg ja vapustav muusika – Puccini ooper-thriller on üks parimaid ooperikogemusi. Dirigeerib Dan Ettinger, peaosatäitjad on Adrianne Pieczonka, Joseph Valleja ja Gerald Finley.

“Tosca” on üks ooperi suurepärasemaid etendusi, alates avaakordidest näeme poliitilist ebastabiilsust ja ohtlikku maailma.

Jonathan Kenti lavastus Londoni Kuninglikule Ooperile tabab täpselt 1800.a. Rooma ohtlikku poliitilist möllu. Politseiülem Scarpia – üks ooperi kõige õelamaid kurikaelu – jälitab halastamatult ja piinab riigivaenlasi. Tema tume, deemonlik muusika on kontrastiks idealistlikke armastajate Tosca ja Cavaradossi ulatuslikele meloodiatele, kes väljendavad oma kirge suursugustes aariates, sealhulgas “Vissi d’arte” ja “E lucevan le stelle”. Giacomo Puccini dramaatiline teos oli 1900.a. esietendusega publikulemmik ning see on jäänud üheks enimmängitavaks ooperiks, oma haarava sisu ja hiilgava muusika pärast.

Küünlavalges kirik, Scarpia sünge kabinet varjatud piinakambriga ja Rooma koidu võlts optimism: ilus lavakujundus leevendab halastamatult karmi draamat, mis hoiab pingeid üleval kuni saatusliku lõpplahenduseni. Puccini põhjalikult uuritud muusika on täiendatud autentsete detailidega, alates kaugetest suurtükkide paugutamistest esimeses vaatuses Te Deum kuni kirikukellade löömise ja tulistava armeeni.

Muusika GIACOMO PUCCINI
Lavastaja JONATHAN KENT
Dirigent: DAN ETTINGER

Osades:
Floria Tosca: ADRIANNE PIECZONKA
Mario Cavaradossi: JOSEPH CALLEJA
Parun Scarpia: GERALD FINLEY