Esilinastus : Neljapäev 24. august

UlmefilmMS-12

Meg

The Meg

Režissöör: Jon Turteltaub
Näitlejad: Jason Statham, Ruby Rose

Vanusepiirang: MS-12
Kategooria: Ulmefilm
Kestus: 1 tund 30 minutit

Jason Statham (“Spioon”, “Kiired ja vihased 7”, “Palgasõdurite” filmid) ja auhinnatud Hiina näitlejanna Li Bingbing (“Transformerid: väljasuremine”, “Keelatud kuningriik”, “The Message”) on peaosades režissöör Jon Turteltaubi (“Rahvusliku aarde” filmid, “Viimane Vegas”) ulmepõnevikus “Meg”.

Väljasurnuks peetud hiiglaslik elukas ründas rahvusvahelise veealuse elu jälgimise programmi allveelaeva, mis lebab nüüd Vaikse ookeani sügavikus. Ja meeskonnal pole sealt pääsu. Ajaga võidu joostes palkab visionäärist Hiina okeanograaf (Winston Chao) tütre Suyini (Li Bingbing) soove eirates süvaveesukelduja Jonas Taylori (Jason Statham) päästma allveelaevameeskonda ja ookeani suure hädaohu käest. Tegu on eelajaloolise 20 meetri pikkuse hai Megalodoniga. Keegi ei tea aga, et Taylor on selle hirmuäratava olendiga juba aastaid varem kohtunud. Suyiniga koostööd tehes tuleb tal hirmudega silmitsi seista ja ookeanipõhjas lõksus olijate päästmiseks oma eluga riskida. Nii satubki ta taas vastamisi kõigi aegade võimsaima ja suurima kiskjaga.

“Megi” rahvusvahelises näitemeeskonnas on Rainn Wilson (telesari “Kontor”, “Super”), Ruby Rose (“xXx: käima tõmmatud”, telesari “Oranž on uus must”), Winston Chao (“Skiptrace,” “Kabali”), Page Kennedy (telesari “Rush Hour”), Jessica McNamee (“Vanne,” telesari “Sirens”), Ólafur Darri Ólafsson (“SSH: suur sõbralik hiiglane,” telesari “The Missing”), Robert Taylor (“Fookus,” telesari “Longmire”), Sophia Shuya Cai (“Somewhere Only We Know”), Masi Oka (telesari “Hawaii Five-0,” “Heroes”) ja uusmeremaalane Cliff Curtis (“Tume hobune,” “Risen,” telesari “Karda elavaid surnuid”).

Turteltaubi lavastatud filmi stsenaariumi kirjutasid Dean Georgaris, Jon Hoeber ja Erich Hoeber Steve Alteni menuromaani põhjal. Produtsendid on Lorenzo di Bonaventura (“Transformerite” filmid), Belle Avery (“Enne kui saatan surmast sotti saab”) ja Colin Wilson (“Suitsiidisalk,” “Avatar”), tegevprodutsentidena lõid kaasa Gerald R. Molen, Wei Jang, Randy Greenberg ja Barrie Osborne. Kaasprodutsendid on Jie Chen, Ming Beaver Kwei ja Chunzi Wang.

Kaadritetaguse meeskonna moodustasid Oscarile kandideerinud operaator Tom Stern (“Vahetus”, “Sully”, “Ameerika snaiper”, “Näljamängud”), Oscari-võitjast kunstnik Grant Major (“Sõrmuste isand: kuninga tagasitulek”, “X-mehed: apokalüpsis”), monteerijad Steven Kemper (“Agent Salt”, “Võimatu missioon II”, “Kahevõitlus”) ja Kelly Matsumoto (“Kiired ja vihased 6”), ning kostüümikunstnik Amanda Neale (“Pime tõde”, “Minu sõber lohe”, “Mida me pimeduses teeme”. Helilooja on Harry Gregson-Williams.

“Megi” filmiti Hiinas ja Uus-Meremaal.

“Meg” on Warner Bros. Picturesi ja Gravity Picturesi (CMC Holdings Company) toodang. Tootjad on ka di Bonaventura Pictures, Apelles Entertainment, Maeday Productions, Inc., ja Flagship Entertainment koostöös ettevõttega Beijing Digital Impression (BDI) Film, Inc.