Esilinastus : Reede 7. september

ÕudusK-14

Nunn IMAX 2D

The Nun IMAX 2D

Vanusepiirang: K-14
Kategooria: Õudus
Kestus: 1 tund 36 minutit

Filmitegija James Wan, kassahittidest õudukate „Kurja kutsumine“ ja „Kurja kutsumine 2“ lavastaja, uurib oma uue filmiga „Nunn“ veel ühte selle maailma tumedat nurka. Corin Hardy („The Hallow“) lavastatud uue hirmutekitaja produtsendid on Wan ise ja Peter Safran, kes produtseeris ka kõik „Kurja kutsumise“ filmid.

Kui noor nunn Rumeenia kloostris endalt elu võtab, saadetakse Vatikani käsul asja uurima sünge minevikuga preester ja peatselt viimseid tõotusi andev noviits. Koos paljastavad nad ordu ebapüha saladuse. Riskides mitte ainult oma elude, vaid ka usu ja hingedega, astuvad nad vastu pahatahtlikule jõule, kes on võtnud sama deemonliku nunna kuju, kes hirmutas publikut juba „Kurja kutsumise“ teises osas, ning kloostrist saab lahinguväli elavate ja neetute vahel.

Nunnas“ teevad kaasa Oscarile kandideerinud Demian Bichir („Parem elu“) isa Burke’i rollis, Taissa Farmiga (telesari „Ameerika õudukas“) õde Irene’i rollis, Jonas Bloquet („Elle“) kohaliku külaelaniku Frenchie rollis, Charlotte Hope (telesari „Troonide mäng“) õde Victoria rollis, Ingrid Bisu („Toni Erdmann“) õde Oana rollis, ning Bonnie Aarons, kes kordab oma filmi „Kurja kutsumine 2“ rolli filmi nimitegelasena.

Hardy kasutab lavastamiseks Gary Daubermani („See“) stsenaariumit. Loo autorid on Dauberman ja James Wan.

Vastutavad produtsendid on Gary Dauberman ja Todd Williams. Kaasprodutsendina teeb kaasa Michael Clear.

Kaamera taga on Hardy meeskonnas operaator Maxime Alexandre („Hääled“, tulevane „Annabelle: Creation“), filmikunstnik Jennifer Spence („Tuled surnuks, „Astraali“ filmid), monteerija Michel Aller („Tuled surnuks“, „Paranähtused: Varidimensioon“) ja kostüümikunstnik Sharon Gilham (telesari „Tume peegeldus“).

New Line Cinema ja Atomic Monster/Safran Company toodetud „Nunna“ levitab Warner Bros. Pictures, Warner Bros. Entertainment Company.