Esilinastus : Laupäev 19. mai

DokumentaalMS-12

Scream for me Sarajevo

Scream for me Sarajevo

Vanusepiirang: MS-12
Kategooria: Dokumentaal
Kestus: 2 tundi 15 minutit

Film on inglise keeles, ilma subtiitriteta.

1994. aastal oli Sarajevo sõja piiramisrõngas. Pommid ja granaadid langesid kui vihm, tappes valimatult iga päev. Kas selle hullumeelsuse keskel on võimalik veenda ülemaailmset rokitähte tulema ja mängima kohalike fännidele?

„Scream for Me Sarajevo“ on hämmastav ja jahmatav lugu kõige ebatõenäolisemast rokkontsertist, mille esitas Bruce Dickinson ja tema bänd Skunkworks 1994. aastal Sarajevo piiramisrõngas keskel. See on film erakordsetest inimestest, kes trotsivad sõja õudusi, ning muusikutest, kes riskisid oma eluga, et neile esineda.

Filmis näeme ajaloolisest esinemisest pärit videolõike neist, kes jõudsid kontserdile ja kes selle organiseerisid; kes olid otsustanud jätkata elamist, hoolimata nende ümber toimuvatest julmustest. Intervjuud bändiga, meeskonnaga ja turvameeskonnaga toovad meieni tegelikku olukorra, mis ei olnud mitte ainult ohtlik, vaid barbaarne.

“Meil polnud kaitset ega plaane ja kuulid olid tõelised, aga kurat, me läksime ikkagi,” ütles Bruce oma hiljutises enimmüüdud autobiograafias „Mida see nupp teeb?” (What Does This Button Do?). „Show oli tohutu, intensiivne ja võimalik, et sel hetkel suurim etendus maailmas, nii publikule kui ka meile. Sel, mida maailm tegelikult ei teadnud, polnud tähtsust. See muutis minu vaadet elust, surmast ja teistest inimestest. “

Dokumentaalfilmile järgneb sama dramaatiline intervjuu Bruce Dickinsoniga, mis filmitud Londonis.