DokumentaalL

Kosmosejaam IMAX 3D

Space Station IMAX 3D

Režissöör: Toni Myers
Näitlejad: Tom Cruise, James Arnold, Michael J. Bloomfield

Vanusepiirang: L
Kategooria: Dokumentaal
Kestus: 47 minutit

Tähelepanu! Film linastub inglise keeles, ilma eesti-ja venekeelsete subtiitriteta.

Ülevaade: „Kosmosejaam 3D“ on esimene IMAX 3D kosmosefilm, mis on ühtaegu hämmastavalt ilus ja samas tehniliselt särav. Vaatajad lennutatakse Maast 350 kilomeetri kõrgusele kiirusega 28165 kilomeetrit tunnis, et anda kolmemõõtmeline ettekujutus kosmosejaamast – suurimast tehnikasaavutusest pärast seda, kui inimene Kuule maandati. „Kosmoselaev 3D“ on jutustus ainulaadsest partnerlusest 16 rahvuse vahel, kes ehitavad avakosmoses laboratooriumi – alalist vahendit selleks, et uurida pikaajalise nullgravitatsiooni tingimustes elamise mõjusid. Ühtlasi on see esimeseks sammuks globaalse koostöö suunas, mis osutub vajalikuks siis, kui inimene peaks ühel päeval astuma Marsi pinnale. See on jutustus väljakutsetest, tagasilöökidest, võitudest ja peamiselt nende meeste ja naiste ühisest rahvusvahelisest võidust, kelle unistused ei piirdu eluga Maal. „Kosmosejaam 3D“ on esimene kinematograafiline rännak rahvusvahelisse kosmosejaama (ISS), kus vaatajad saavad kogeda elu nullgravitatsioonis kosmoselaeva pardal. Transpordituna IMAX 3D tehnoloogia võlujõu abil, stardivad vaatajad kosmosesse koos astronautidega Kennedy Kosmosekeskusest ja kosmonautidega Venemaa Baikonuri Kosmodroomilt, et tutvuda oma uue koduga orbiidil 350 kilomeetri kõrgusel Maast. Nüüd saavad igas vanuses ja eri keeli kõnelevad inimesed töötada kõrvuti avakosmoses tegutsevate meeskonnakaaslastega, ehitada ja asustada seda ennenägematut ehitist kosmoses.

Kosmosejaama produtsent ja režissöör on Toni Myers ning kaadritagust teksti loeb Tom Cruise. Peaoperaatoriks on James Neihouse. Heliloojad – Micky Erbe ja Maribeth Solomon. Produtsendi abi – Judy Carroll ning konsulteeriv produtsent – Graeme Ferguson.

Lockheed Martin Corporationi poolt koostöös NASAga loodud filmi levitab IMAX Corporation ja see linastub üle maailma IMAX kinodes, kus on kasutusel eriti suured ekraanid. Filmi näidatakse enam kui 80 kinos, mis tähendab, et tegemist on IMAX Corporationi suurima levialaga laiformaatfilmiga.