Esilinastus : Reede 8. mai

DokumentaalL

Veealune maailm 3D

Under the Sea 3D

Režissöör: Howard Hall
Näitlejad: Jim Carrey

Vanusepiirang: L
Kategooria: Dokumentaal
Kestus: 40 minutit

Tähelepanu! Film linastub inglise keeles, ilma eesti-ja venekeelsete subtiitriteta

Auhindu võitnud dokumentaalfilmide autor Howard Hall ja IMAXi lemmikfilmide “Deep Sea 3D” („Sügav meri 3D”) and “Into the Deep 3D” („Meresügavusse 3D”) tootmismeeskond on tagasi uue veealuse seiklusega “Under the Sea 3D” (“Veealune maailm 3D”). Filmituna täies ulatuses IMAX® 3D kaameratega, saab vaataja ainulaadse kirka ja kaasahaarava allveeelamuse. Uus film viib vaatajad kõige eksootilisematesse ja eraldatumatesse merealustesse paikadesse tervel Maal, sealhulgas Austraalia lõunaossa ja Suure Vallrahu, aga ka näiteks Paapua Uus-Guinea ja Indoneesia tuntud Korallide kolmnurga juurde, kus nad satuvad vastakuti kõige müstilisemate ja vapustavamate mereolenditega.

Avastage suurte valgehaide, seepiate, austraalia narmaskalade, hiid-nuutraide, meduuside, rohekilpkonnade, mänguliste austraalia merilõvide, ligi kahemeetriste aedangerjate ja rohkete säravais värvides kalade ning mereolendite harjumusi ning elukohti, nähes neid oma igapäevaelus keset ookeanipõhjast kerkivaid tohutuid korallmoodustisi.

“Under the Sea 3D”, mille jutustajaks on Jim Carrey, pakub inspireerivat ja meelelahutuslikku võimalust uurida selle harvanähtud valduse unikaalset ilu ja teadvustab, millised on globaalse kliimamuutuse mõjud ookeani looduslikule keskkonnale.
Filmituna IMAXi tehnoloogia võrreldamatute võimaluste ja selgusega, pakub “Under the Sea 3D” väga lähedast kokkupuudet veealuse maailmaga, ja haruldaselt ilusate, kohati reetlike ja sageli koomiliste olenditega, kes seal elavad. „Enamus inimesi isegi ei tea, et sellised loomad olemas on,“ ütleb režissöör Howard Hall, tuntud ja laialdase mereolustiku filmimise ja kogemusega dokumentaalfilmide tegija ning sukelduja.

„Lisaks suurtele valgehaidele näete olendeid nagu kääbusvaal, tavaline laevuke ja kalmaar. Meie peamine eesmärk taolisi filme tehes on tuua ka vähe või üldse mitte tuntud loomad ekraanile, et inimesed saaksid näha, kui kummalised ja imelised nad on. Lisaks saan seda tuua isiklikuks vabanduseks, et minna ookeani mängima“ , lisab Hall naeratades. – see on kirg, mida ta on järginud ja jaganud enam kui 30 aastat“

Eesmärgiga kaitsta elu ookeanis tulevastele põlvkondadele, usub Hall ka, et inimestel on vaja põhjust, miks korallrahusid kaitsta. „Ma loodan, et kui nad näevad neid loomi ja saavad aru, et lisaks ilule on neil huvitav käitumine ja iseloom, siis hakkavad inimesed neist lugu pidama ja leiavad, et on kena, kui nad jäävad meiega ka järgmisteks aastateks. ”
”Merekeskkonda puudutavaid teemasid on palju, kindlasti liiga palju, et hõlmata need ühteainsasse filmi,“ tunnistab ta. „Eelmises filmis puudutasime bioloogilise mitmekesisuse tähtsust, seekord vaatleme kliimamuutuste võimalikku mõju ookeanielule.”

„Ma arvan, et kõik asjaosalised nõustuvad, et tulemus on olnud kogu suurt jõupingutust väärt. ‘Under the Sea 3D’ on visuaalselt särav. Vaadata IMAX 3Ds erinevaid koralle ümbritsetuna musttuhandest kalaliigist peaaegu virtuaalreaalsuse piiril, on hämmastav kogemus. Vaatajad ei ole ise külmas ja märjas, aga see, mida nad näevad läbi prillide, on täpselt sama, mida meie nägime läbi sukeldumismaski. Ma arvan, et kõige tähtsam, mida inimesed sellest filmist saavad, kui jätta kõrvale meelelahutuslik külg, on teadvustamine, et nähtud kohad ja loomad on väärtuslikud ja väärivad kaitsmist. Need on osa meie pärandist.” Räägib Howard.