Kino Kosmos IMAX tutvustus

 

066-small-DSC04278

Legendaarne kinohoone Tallinna südalinnas on peale põhjalikku renoveerimist Baltikumi kõige moodsaima tehnikaga IMAX-kino!

Üle poole sajandi tagasi ehitatud ja täielikult uuendatud kino sai taaskord Eestis kõige kaasaegsemaks kinoks, mis kasutab kõige innovaatilisemaid tehnoloogiaid. Tallinna kino Kosmos pole üksnes ajastu mälestis, vaid ka üks kuuekümnendate aastate arhitektuurisümboleid.

Kui kino 1964. aastal avati, siis mahtus sinna 1015 vaatajat, ekraani pind aga oli 240 ruutmeetrit. See oli tol ajal terves Baltikumis suurim ja kaasaegseim kino, see oli tallinlaste uhkus. 1997. aastal tunnistati kino Kosmose maja kultuurimälestiseks.

Detsembris 2014 ehitati kino täielikult ümber uusimale tehnoloogiale IMAX ning see sai uue nime – Kosmos IMAX. Rekonstrueerimisel süvendati kino veel ühe korruse võrra uue, 300 ruutmeetrise pinnaga ekraani ehitamiseks. Täna on kinos Kosmos IMAX kolm saali, millest suurim, IMAX tehnoloogiaga varustatud saal, mahutab 322 inimest. Kaks väiksemat saali LEM ning KUBRICK mahutavad 49 inimest ning nendes saalides näidatakse digitaalseid 2D ja 3D filme.

Restaureeritud ja uuendatud kino Kosmos IMAX peamiseks väärtuseks on kaasaegse tehnoloogia Image MAXimum kasutamine, mis tagab kinokülastajatele parima  kohaloleku efekti ekraanil toimuvas. Sissepoole painutatud vormiga ekraan ulatab põrandast laeni ja ühest seinast teise, pakkudes kinokülastajatele, sõltumata istekohast, parimaid efekte ning seeläbi täiuslikku filmielamust.