Esilinastus : Reede 6. oktoober

ThrillerK-14

Blade Runner 2049 IMAX 3D

Blade Runner 2049 IMAX 3D

Režissöör: Denis Villeneuve
Näitlejad: Harrison Ford, Ana de Armas, Ryan Gosling, Jared Leto

Vanusepiirang: K-14
Kategooria: Thriller
Kestus: 2 tundi 43 minutit

Oscarile nomineeritud režissöörilt Denis Villeneuve’ilt („Saabumine“) on valminud koostöös Alcon Entertainmentiga „Blade Runner 2049“, palavalt oodatud järg kultuslikule ulmefilmile „Blade Runner“. Teise osa lugu toimub 30 aastat pärast esimese filmi sündmusi. Uus blade runner (androidide jahtija) on LA politseinik K, kes avastab kaua varjul olnud saladuse, mis võib ühiskonna riismed veelgi suuremasse kaosesse paisata. K avastus sunnib teda otsima Rick Decardi, endist LA blade runner’it, kes on kolmkümmend aastat kadunud olnud.

„Blade Runner 2049“ peaosatäitjateks on Oscari nominent Ryan Gosling („La La Land“) politseinik K rollis ja Harrison Ford („Tähesõjad“, „Tunnistaja“), kes on taas Rick Decardi osatäitja. Kaasa löövad ka Ana de Armas („Sõjakoerad“), Sylvia Hoeks („Mässajad“), Robin Wright („Wonder Woman“), Mackenzie Davis („Marslane“), Carla Juri („Brimstone“), Lennie James („Elavad surnud“), Lennie James („Elavad surnud“), Dave Bautista („Galaktika valvurid“) ning Oscari-võitja Jared Leto („Elujanu“).

„Blade Runner 2049“ produtsendid on Oscari nominendid Andrew A. Kosove ja Broderick Johnson („Pime külg“) ja Bud Yorkin & Cynthia Sikes Yorkin. Korduvalt Oscari auhinnale kandideerinud Ridley Scott („Marslane“, „Gladiaator“), kes oli esimese „Blade Runneri“ režissöör, on filmi tegevprodutsent koos Tim Gamble’i, Frank Giustra, Yale Badiku, Val Hilli ja Bill Carraroga.

Denis Villeneuve lavastas filmi Hampton Fancheri ja Michael Greeni stsenaariumi järgi, loo autoriks on Fancher, kes lõi tegelaskujud Philip K. Dicki romaani „Do Androids Dream of Electric Sheep“ alusel.

„Blade Runner 2049“ on Villeneuve’i ja filmioperaator Roger Deakinsi kolmas koostöö, eelnevateks filmideks on „Sicario“ ja „Vangistatud“, mille eest pälvis Deakins, kes on kuldmehikesele kandideerinud 13 korral, kaks Oscari nominatsiooni. Kaadritagusesse tiimi kuulusid veel Oscari- võitja, produktsioonidisainer Denniss Gassner („Bugsy“, „Spectre“, „Sügavasse laande“), Oscarile kandideerinud filmitoimetaja Joe Walker („12 aastat orjana“, „Sicario“) ja kostüümikunstnik Renée April („Sicario“, „Saabumine“). Helilooja on Oscariga auhinnatud Hans Zimmer („Dunkirk“, „Lõvikuningas“) ja Benjamin Wallfish („See“, „Annabeli loomine“).