Esilinastus : Neljapäev 28. detsember

BallettL

Londoni Kuninglik Ballett: Pähklipureja

The Royal Ballet: The Nutcracker

Vanusepiirang: L
Kategooria: Ballett
Kestus: 2 tundi 15 minutit

Ilma subtiitriteta!

Selles ilusas klassikalises Tšaikovski suurepärase heliloominguga balletis viib noore tüdruku võlutud kingitus ta imelisele jõuluseiklusele.

Noor Clara hiilib jõululaupäeval alumisele korrusele mängima oma lemmikmänguasjaga – Pähklipurejaga. Kuid salapärane võlur Drosselmeyer ootab teda, et viia ta maagilisele seiklusele. Pärast Hiirekuninga võitmist sõidavad Pähklipureja ja Clara läbi Lumemaa Maiustuste Kuningriiki, kus Suhkruploomi Haldjas etendab neile imelisi tantse. Tagasi koju jõudnuna arvab Clara, et ta nägi und – kuid kas ta ei tunne ära Drosselmeyeri nõbu?

Peter Wrighti koreograafia Londoni Kuninglikule Balletile on üks “Pähklipureja” üks kõige elujõulisemaid ja lummavamaid versioone. Pidulike lavadekoratsioonide, tantsivate lumehelveste ja imelise lavamaagiaga, on Lev Ivanovi 1892.a. koreograafiast saanud ideaalne jõuluaja meelelahutus, mida täiendab äratuntav Tšaikovski suursugune, suhkrune muusika.

Osaliselt E.T.A. Hoffmanni loo põhjal loodud ballett algab elava jõulupeoga, mida Julia Trevelyan Omani loodud detailsed dekoratsioonid viivad meid viktoriaanlikku ajastusse. Wrighti koreograafia on leidlikult ühendanud originaalteose fragmente, sealhulgas Suhkurploomi Haldja ja tema Printsi suursuguse pas de deux. Kuid rõhutades Clara ja Pähklipureja printsi vahelisi suhteid, tunnetame ka esimese armastuse teemat.

Koreograafia: PETER WRIGHT (LEV IVANOVi kava järgi)
Muusika: PJOTR TŠAIKOVSKI