Esilinastus : Reede 8. detsember

DraamaMS-12

Mehetapja / Süütu / Vari

Mehetapja / Süütu / Vari

Vanusepiirang: MS-12
Kategooria: Draama
Kestus: 2 tundi 21 minutit

MEHETAPJA / SÜÜTU / VARI on kolmest novellist koosnev täispikk film, mille stsenarist ja lavastaja on Sulev Keedus. Stuudios F-Seitse valiminud mängufilm jõuab Eesti ekraanidele detsembris 2017.

MEHETAPJA on motiiv rahvaluulest, teema, mida tuntakse skandinaavia pärimustekstides, ka meie samanimelises regilaulus. Tegevus toimub pulmapäeva varahommikust järgmise päeva varahommikuni. Sündmusi juhib vääramatu jõud – kombed ja rituaalid, mis rohkem kui sada aastat tagasi veel toimisid. Peategelane Maara on noor pruut, kes viiakse uude peresse.

SÜÜTU tegevus toimub 1949. aasta kevadel. Noor Elina on viimase sõja eest Ingerimaalt Eestisse küüditatud. Edasiküüditamise hirmus peab ta sõlmima eestlase Heinoga fiktiivse abielu ja kolima Heino onu korteri verandale, kus noortel on kummalgi eraldi nurk ja magamisase. “Organid” (NKVD) saavad vihje abielu fiktiivsusest ja kutsuvad Heino ning Elina ülekuulamisele. Põhineb tõestisündinud lool.

VARI on ajas (tänapäev) ja struktuuris heitlikum, mis justkui ennustaks kaost. Kaos jääb tulemata, kuigi piir päriselu ja fantaasia vahel hajub. Peategelane Luna Lee on otsustanud kodust põgeneda. Ta põgeneb iseenda ja ümbritseva tühjuse eest, otsides mujalt midagi, mis seni leidmata. Juhuse tahtel satub tüdruk töötu näitleja ja tema naise karile jooksnud suhte tunnistajaks. Vastukaaluks pakub Püha Peetruse koguduse pastor Teofilos Luna Leele kokkulepet Jumalaga. Seda aga ei tule ja Teofilos jääb abituks. Varasemast tuttavad Elina ja Heino tähistavad kuldleeri, kuhu Teofilos Luna Lee kaasa kutsub. Samal õhtul on päikese täisvarjutus, mida minnakse mereranda vaatama.

Maarat, Elinat ja Luna Leed mängib Rea Lest, teistes osades Jörgen Liik, Toomas Suuman, Priit Pedajas, Üllar Saaremäe, Katariina Unt, Peeter Volkonski, Ain Lutsepp, Juhan Ulfsak, Helena Merzin, Jan Uuspõld, Mari Lill, Risto Vaidla, Sergo Vares, Piret Krumm, Tambet Tuisk, Elle Kull, Evald Aavik jpt.